350.ORG В СВІТІ

Міжнародна кліматична організація 350.org — міжнародна неурядова екологічна організація, мета якої привернути увагу громадськості до антропогенної зміни клімату.
Ми виступаємо за те, щоб паливна промисловість відмовилася від усіх проектів з видобування та використання вугілля, нафти і газу.
Ми впливаємо на фінансові інституції, банки, пенсійні фонди для зупинення фінансування викопного палива.
Ми підтримує екологічно чисті технологій та перехід на 100% відновлювані джерела енергії
історія

Організація заснована американським екологом і публіцистом Біллом Мак-Кіббеном. Її назва бере свій початок з дослідження вченого NASA Джеймса Хансена, який встановив, що концентрація 350 ppm (часток на мільйон) оксиду вуглецю в атмосфері — це безпечна верхня межа, вище якого неминучі катастрофічні зміни клімату. Відмітка 350 ppm була пройдена ще в 1988 році.

Наш рух об’єднує однодумців та набирає обертів по всьому світу. Разом ми шукаємо рішення, які забезпечать краще майбутнє. Наші онлайн-кампанії, робота в громадах і масові громадські заходи сприяли розвитку всесвітнього громадського руху в понад 188 країнах світу.

Ми пишаємося тим, що за останні роки провели кампанії проти трубопроводів Keystone XL і Dakota Access в США, зупинили фрекінг в сотнях міст Бразилії, приєдналися до історичної мобілізації до та після підписання Паризької угоди по клімату, співпрацювали з сотнями університетів, фондів, муніципалітетів й церков по вилученню інвестицій з індустрії викопного палива, а ще стали співорганізаторами Global Climate Strike, який об’єднав 7,5 мільйонів людей по всьому світу.

Читати більше

Ми проводимо численні онлайн-кампанії, влаштовуємо масові громадські заходи, а також організовуємо роботу в громадах.

Принципи 350.оrg

#1: Ми віримо в кліматичну справедливість!

Зміна клімату — це не абстрактна проблема — вона існує тут і зараз. Населення нашої планети потерпає від негативних наслідків цього процесу. Боротьба проти зміни клімату — це боротьба за справедливість. Безумовно, ми прислухаємося до громад, що найбільше страждають від негативних змін, та підтримувати позиції тих лідерів, які ведуть активну боротьбу на передовій у так званій «війні проти зміни клімату».

#2: Коли ми разом, ми сильніші!

Зміна клімату — це не просто екологічна, економічна проблема, чи проблема соціальної справедливості — це все й одразу. Зміна клімату - один із найбільших викликів за всю історію людства, і для його вирішення нам необхідно активно співпрацювати один з одним. Необхідно об’єднати всіх людей — не тільки екологів (-инь), але й студентів (-ок), власників (-ць) компаній, представників (-ць) релігійних груп, профспілок, університетів та інші верств населення. Ми повинні створити різноманітні та потужні коаліції для того, щоб впливати на уряди країн світу та продіяти індустрії викопного палива.

#3: Ми відважні, креативні та мислимо стратегічно

Кліматична криза досягла величезних масштабів - у відповідь ми маємо бути відважними та мужніми. Ми охоче експериментуємо та шукаємо нові рішення, адже ця криза вимагає нових способів вирішення проблем.

#4: Ми дбаємо і довіряємо один одному

Ми дбаємо про себе та про спільноти, цінуємо ненасильницький підхід до роботи, і ділимося цією ідеєю та знаннями з іншими. Ми цінуємо досвід та знання наших партнерів, спільнот, тому кожного дня розвиваємося разом з вами.

#5: Ми відкриті та відповідальні

В нашій роботі ми прагнемо діяти відкрито та прозоро, в той же час поважаючи право кожного (-ої) на недоторканність приватного життя і гарантуючи особисту безпеку. Ми відповідаємо один перед одним, перед людьми та групами, з якими співпрацюємо, і тими, на кого впливає наша робота. Ми прагнемо надавати належну повагу тим відносинам, які будуємо один з одним.

Останні новини