Білі європейські кліматичні активісти: нам є, що робити для подолання расизму

Червень 16, 2020

Будь-яке дієве рішення для подолання кліматичної кризи має базуватися на расовій рівності та справедливості. Ми маємо боротися з расизмом, якщо прагнемо зупини кліматичну кризу. Це стосується Європи не меншою мірою, ніж США, каже Ніколо Воєвода, тім-лідер 350 Європа.

Давайте, поговоримо про Джорджа Флойда, расизм та кліматичну кризу.

Джордж Флойд був темношкірим чоловіком, що жив у Міннеаполісі та був брутально та жорстоко вбитий офіцером поліцейського департаменту Міннеаполісу. Це остання трагедія з довгого списку смертей темношкірих людей, які загинули від рук поліцейських у США. Його смерть спровокувала протести по всій країні з закликами до справедливості та на захист життів темношкірих громадян. Це дало поштовх сотням протестам солідарності проти расизму по всьому світу, від Австралії до Франції, Бельгії, Нідерландів, Німеччини та Великобританії. Протести набули такого розмаху, що зрівнялися за своїм масштабом з історичними протестами за громадянські права афроамериканців  у 1960-их рр. і можуть призвести до незворотніх змін у всьому світі.

Можливо, саме зараз, тобі, як і багатьом людям, таким як я, незручно говорити про расизм. Ти, можливо, не дуже розумієш, чому організація, яка виступає проти змін клімату, підіймає тему расизму, і чому ми вирішили говорити про це. 

Але я прошу тебе, продовжуй читати.

Якщо зв’язок між расизмом та зміною клімату не є очевидним для тебе, хочу тобі у чомусь зізнатися: я теж не одразу його помічав, коли долучився до кліматичного руху. Але чим більше я слухав та працював з тими, хто боровся проти кліматичної кризи, тим чіткіше я починав його розуміти.

Зневага до життів темношкірих, представників корінних народів та інших рас лежить у основі кліматичної кризи. Ця проблема постала після століть колонізації, видобутку ресурсів (в тому числі викопних видів палива) та впливу розвинених країн на кліматичну кризу. Тому, будь-яке дієве рішення у боротьбі з кліматичною кризою має базуватися на расовій рівності та справедливості.  Іншими словами, ми повинні кожного дня боротися проти расизму, якщо хочемо, щоб дії за клімат мали успіх.

Спершу нам потрібно дізнатися більше та обміркувати цю інформацію. Ми підготували ресурси, які допоможуть тобі у цьому.

Подивитись:

Прочитати:

Расизм, на жаль, є потужною деструктивною силою. Ігнорування долі людей з іншим кольором шкіри вбиває тисячі тих, хто щороку ризикує своїм життям, перетинаючи Середземне море, замість того, щоб мати безпечні коридори для міграції. Расизм виявляється у тому, що численні громади людей інших рас живуть у найбільш забруднених частинах мегаполісів. Расизм проявляється у зневажливих расистських вигуках на футбольних матчах, у видаленні європейських колоніальних геноцидів зі шкільних програм та у обмежених можливостях для людей інших рас у доступі до охорони здоров’я, робочих місць та освіти, доступних для білих громадян.

У Європі є успішні групи, які перебувають на передовій боротьби проти расизму у наших громадах та кліматичних рухах, такі як Блок кліматичного визволення у Нідерландах, або Знедолені Землі у Великобританії. Я закликаю вас шукати ці групи, де б ви не проживали, підтримувати їх, слухати та передавати їх голоси – і працювати із ними для інтеграції їх вимог у свою роботу.

Якщо у вас є фінансові ресурси, якими ви можете поділитися, (а ми знаємо, що у часи пандемії не кожен/-на має таку можливість), закликаю вас зробити пожертви групам Black Lives Matter (Життя чорних важливі) та іншим антирасистським групам.

Є безліч інших прикладів расової несправедливості з інших частин світу, які не стають головною новиною дня –  тисячі історій, які ще потрібно розказати. Хоча це і несправедливо, але популярність подій у США відкрила унікальне вікно для дискусій зі своїми друзями, сім’єю, у своїй громаді та з тими, кого ви вважаєте побратимами у боротьбі за кліматичну справедливість. Це запрошення скористатися цією можливістю та плекати ідеї та зв’язки, які повинні бути ядром руху за знищення індустрії викопного палива.

Для більшості з нас, однак, це заклик до дій. Якщо ти ще не почав/-ала, зараз час зробити перший крок уперед до того, щоб активно виступати проти расизму у своїй кліматичній діяльності. Якщо ти уже зробив/-ила перші кроки, час йти далі. Це незручна та важка праця для тих із нас, хто білі (як уся моя команда, як і більшість нашої мережі в 350 Європа).

Але ця робота є вкрай потрібною: стати на захист життів темношкірих людей, представників корінних народів та людей іншого кольору шкіри тут в Європі та у всьому світі; щоб їх досвід, їх голоси та їх вимоги стали ядром розбудови успішного майбутнього для усіх.

ВИСТУПИ НА ЗАХИСТ ЖИТТІВ ТЕМНОШКІРИХ

Коли засоби масової інформації просто переключаться на наступну подію, ми, я сподіваюся, не зробимо цього. Це тривала подорож, але нагорода у кінці шляху є колосальна: справедливість для всіх.

 

Original text in English here.

Останні новини