Набір інструментів

ЦИФРОВИЙ СТОРІТЕЛІНГ: НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Ваша історія має значення

Усі здатні розказувати власні історії та історії своїх спільнот. Історії дозволяють розвивати стосунки та емпатію між групами людей. Історії можуть спонукати людей діяти та залишатися з вами. Вони досягають серця людини і допомагають в заголовках чи фактах побачитись щось більш значуще. щось таке, що залишається. Особливо перед загрозою зміни клімату, нам потрібні оповідачі по всьому світу, які б переповідали свою реальність, свої перемоги та надії. Якщо ми зможемо надихнути наші спільноти дивитися та слухати – звертати увагу і описувати події навколо – ми зможемо залучити ще більше людей продовжувати вимагати змін, які усім потрібні.

Щоб утворити змістовний і тривалий рух, ми маємо розповідати цілісні історії про зміну клімату. Не тільки про катастрофи і масові марші за клімат, але і про життєзарадність та вияви хоробрості у щоденній праці.

Завдяки розвитку цифрових пристроїв, типу смартфонів, зараз простіше ніж будь-коли бути автором історій. Оповідачем можна бути і без дорогої камери чи ноутбука. Підказки та тактики, якими ми ділимося, будуть корисними будь-кому з смартфоном та мобільним інтернетом. Можеш користуватися всіма пристроями, які тобі доступні постійно.

В цьому інструментарії ми допоможемо тобі:

Вчитися знаходити свою історію. Що саме ти хочеш сказати?

Вирішувати, які цифрові інструменти потрібні і як саме їх використовувати. Ми зосередимося на текстах, фото та відео.

Навчитися основам фото- та відеомонтажу.

Стратегічно поширити твою історію, коли вона буде готова.

Завантажити

Приєднуйтесь до Спільноти оповідачів клімату

Хочете приєднатися до спільноти авторів/ок кліматичних історій? Ми плануємо незабаром запустити новий простір онлайн для будь-кого, хто хоче ділитися креативом для підтримки кліматичного кампейнінгу. Ми шукаємо письменників/ць, фотографів/инь, дизайнерів/ок і інших.  

В цьому просторі ви зможете обмінюватися ідеями і думками та підтримувати одне одного у цій важливій роботі.

Реєструйтеся тут

 

P.S. Реєстраційна форма доступна лише англійською, ця ж мова буде основною мовою платформи. Однак, не хвилюйтеся, якщо англійська не ваша рідна – ми цінуємо різноманіття і радо вітатимемо учасників з усіх куточків світу.

Приклади сторітелінгу

Кілька прикладів того, як люди розповідали свої історії онлайн.

“Матагі Маалохі (Matagi Mālohi): Сильні вітри” – це приклад впливової короткометражки, яка спонукає до дискусії. Знята Кліматичними воїнами Тихого океану (Pacific Climate Warriors), Форестом і Кеньйон Вудвардами (Forest&Canyon Woodward) та Кевіном Ліонгою Аіпопо (Kevin Lionga Aipopo).

 

“Як це: рости в час кінця світу?” показує як проста анімація може передавати глибокі істини. Створена Міою Вергер (Mia Werger)

 

Ще одним чудовим способом розказувати наші історії є мистецтво . Приклад з майстерні артивізму (активізм+арт) в Абуйї (Abuja), Нігерія.


Ще більше роликів на Facebook та YouTube

Ілюстрації для Інструментарію сторітелінгу виконані
Руані (Ruwani).