Ми всі відповідальні за наше споживання ресурсів

Жовтень 14, 2020

Про те, якими мають бути “зелені” міста в умовах кліматичної кризи, хто за неї відповідальний і де братися лідерству, щоб цю кризу вирішити, зокрема, говорили й представниці міжнародної організації 350.org Світлана Романко та Юлія Мельник (Пашковська) під час 13-й соціальний Екуменічний тиждень. Цьогоріч відомий міжнародний форум був присвячений темі екології та захисту довкілля та мав назву “Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії”

«Ситуація зі зміною клімату не є однакова всюди. Вона однакова лише в тому, що найбільш відповідальні за кризу ті, хто розпоряджаються ресурсами (нафтою, вугіллям, газом тощо), хто встановлює правила їх використання, в тому числі й на рівні законодавчому, нормативному. Проте індивідуально ми всі також відповідальні за наше споживання ресурсів і за те, як ми зустрічаємо нові виклики сьогодення», – про це сказала Світлана Романко – директорка міжнародної організації 350.org в регіоні CЄКЦА під час час дискусії «Роль громадського сектору та активістів у захисті довкілля».

«Тема крику Землі цікава з теологічної точки зору. Увага приділяється творінню як певному суб’єкту буття. Екологічна криза стосується небезпеки буття всього людства. Ставлення до природи без поваги означає неповагу до Творця. Земля, на яку накладені тягарі, є найбільш покаліченою, нужденною. Планета змушує нас почути і змінитися. Крик Землі і крик бідних людей – це один і той самий крик. Крик Землі є ще одним нагадуванням нам, до чого покликана людина. Чи можемо ми прийти до усвідомлення цього?”, – закцентував д-р Фабіен Револ, директор Міждисциплінарного центру етики та співдиректор дослідницької лабораторії з інтегрального розвитку, екології та етики Католицького університету Ліона.

7-9 жовтня представники громадського сектору, бізнесу, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій зібралися разом, щоб творити синергію, нові ідеї щодо порятунку нашої планети в умовах кліматичної кризи.

Зокрема, учасники форуму обговорили також зміни у свідомості людей – чи відбулися вони за останні кілька років та яким був цей процес. 

«Останні 3 роки ми працювали над тим, щоб мери будували таку місцеву політику, яка буде вже змінювати і управління, і свідомість людей в місті. Тоді суспільні зміни можуть відбутися швидше. Звісно, це також велика робота зі ЗМІ. Згадаймо, що ще кілька років в тому в українських медіа рідко коли можна було прочитати про зміни клімату, про відходи тощо. Зараз через те, що громадські організації діяли систематично всі ці роки – ситуація кардинально змінилася. Навіть у багатьох школах вчителі за власною ініціативою проводять уроки, наприклад, про сортування сміття тощо. Ось так з часом змінюється свідомість», – Юлія Мельник (Пашковська) – кампейнерка міжнародної організації 350.org у регіоні СЄКЦА.

Ініціатори проведення заходу: Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, Інститут Лідерства та Управління УКУ, Міжнародна кліматична організація 350.org за підтримки Фонду Конрада Аденауера та Львівської міської ради.

Міжнародний Форум проходить у Львові з 2008 року. Проте у 2020 році він відбувся онлайн та дав можливість людям з різних куточків України та світу приєднатися.

Екуменічний соціальний тиждень є частиною Європейських соціальних тижнів, які відбуваються у Польщі, Італії, Франції, Німеччині та інших країнах.

Нагадаємо, що завантажити посібник “8 ідей для “зелених” міст України”, розроблений експертами 350.org та Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” можна за цим посиланням https://bit.ly/3jusP5e

Останні новини