Зелений курс на місцевих виборах 2020 – політичні вимоги до партій від 350.org

Вересень 08, 2020

Питання зміни клімату – наскрізна тема нової політики Європейського Союзу, що спрямована на озеленення усіх сфер, зокрема енергетики, сільськогосподарської політики, промислової політики, біорізноманіття, нульового забруднення, сталої мобільності, фінансів, торгівлі. Ця політика відображена у Європейському зеленому курсі (European Green Deal). Загальна його ціль – кліматично нейтральна Європа до 2050 року.

А що в Україні?

В Україні на сьогодні налічується 461 місто, в яких проживає 69,41% всього населення України (станом на 1/01/2019). Міста в Україні є джерелом забруднення, продукують велику кількість парникових газів і є серйозною проблемою у контексті впливу на зміну клімату. 

Українські міста все частіше потерпають від глобальної зміни клімату. Це і повені, і аномальні спеки, і природні катастрофи. Серед впливів зміни клімату може бути негативний вплив на здоров’я, пошкодження будівель, збої в постачанні електроенергії і води, порушення в роботі транспорту, підвищення енергоспоживання для охолодження чи обігріву. Тому питання адаптації міст до зміни клімату заслуговує на особливу увагу.

Проте, ці питання досі лишиються поза увагою місцевого самоврядування і виходять на передній план лише тоді, коли трапляються катастрофи – отруйний смог в Києві, повені в Карпатах, пилові бурі на Чернігівщині та Київщині, лісові пожежі в Чорнобилі.

Наближаються місцеві вибори 2020 року. Вже 25 жовтня люди в містах, містечках та ОТГ зможуть віддати свої голоси за кандидатів, які найближчі 5 років будуть менеджерами у своїх громадах. Чи будуть вони мислити стратегічно і довгостроково? Чи будуть адаптувати міста до найбільшої проблеми сучасності – кліматичної кризи? Чи будуть робити громади справедливими, зеленими та комфортними для життя? Це залежить від вимог виборців.

Саме такі вимоги українська команда міжнародної організації 350.org підготувала цієї осені.

Завантажуйте лифлет і користуйтеся ним, коли будете оцінювати план роботи своїх кандидатів на наступні 5 років.

Закликаємо місцеві осередки політичних партій взяти зелений порядок денний за основу своїх програм на місцевих виборах 2020!

У нас немає часу чекати на зміни, бо кліматична криза наступає все швидше. 

 

 

Останні новини